jesień we Wrocławiu na dworcu pkp

Wrocław jest niesamowicie atrakcyjnym miastem, które każdemu odwiedzającemu może zaoferować mnóstwo możliwości wspaniałego spędzenia czasu. Chociaż jesień nie jest porą roku, która kojarzy się z podróżami, okazuje się, że to bardzo dobry czas, by odwiedzić stolicę Dolnego Śląska. Do zwiedzenia jest wiele turystycznych atrakcji, które poza sezonem, w mniejszym natężeniu ruchu i w pięknych barwach jesiennego słońca, zyskują na atrakcyjności.

Co oczywiste – poza głównym sezonem atrakcyjniejsze stają się również ceny biletów do atrakcji, jak i koszty pobytu we wrocławskich apartamentach i hotelach. Znakomicie ulokowane apartamenty, które stanowią świetną bazę wypadową do wędrówek po Wrocławiu znajdziesz tutaj – https://www.kingsapartment.pl/apartamenty/

A oto kilka miejsc, które warto zobaczyć we Wrocławiu jesienią.

Park Szczytnicki i Pergola

Jednym z najpopularniejszych miejsc do odwiedzenia we Wrocławiu jest Park Szczytnicki i znajdująca się w jego południowej części Pergola. Park Szczytnicki jest największym wrocławskim parkiem. Znalazło w nim schronienie kilkaset (często bardzo rzadkich) gatunków roślin i kilkadziesiąt gatunków zwierząt. Wielu stałych bywalców parku twierdzi, że jesienią park jest najpiękniejszy.

Pergola to bardzo ciekawa konstrukcja w kształcie połowy elipsy. Składa się z 750 słupów i rozciąga się na długości ponad 650 metrów. Pergola stanowi podporę dla roślin płożących, które swoimi kolorami i kształtami zapraszają do niepowtarzalnych ujęć i spędzenia urokliwych chwil.

Sky Tower

Pierwszy wrocławski drapacz chmur. Ze znajdującego się na 49. piętrze punktu widokowego można zobaczyć zapierającą dech w piersiach panoramę całego miasta i okolic.

Wrocławskie krasnale

300 krasnali znalazło schronienie w różnych miejskich zakamarkach. Wycieczka z misją – znalezienie wszystkich krasnali – to może być świetny sposób na zwiedzanie miasta niejako „przy okazji”. Świetna zabawa gwarantowana.

Ostrów Tumski we Wrocławiu

Obowiązkowy punkt każdej wycieczki – bez względu na porę roku. Najstarsza, zabytkowa część Wrocławia. Wspaniale poczują się tutaj miłośnicy zabytkowych budowli sakralnych i ci, którzy szukają schronienia od zgiełku i gwaru nowoczesności. Najważniejsze miejsca do odwiedzenia to:

  • Kościół pod wezwaniem św. Idziego z początków XIII wieku
  • Kościół pw. św. Marcina, pozostałość książęcego zamku Piastów Śląskich z przełomu XII i XIII wieku.
  • Katedra pw. Jana Chrzciciela
  • XIII-wieczna Kolegiata Świętego Krzyża i kościół św. Bartłomieja
  • Pomnik św. Jana Nepomucena – pozostałość czeskiego panowania na Śląsku
  • Brama Kluskowa
  • Most Tumski

Wrocławskie ZOO & Afrykarium

Ten największy w Polsce ogród zoologiczny zamieszkuje ponad 12 tysięcy zwierząt reprezentujących ponad 1100 gatunków. Na spacer po ogrodzie warto przeznaczyć kilka godzin a jesienne odwiedziny na pewno pozostaną na długo w pamięci dzięki wspaniałym barwom wielu gatunków ogrodowych roślin.

Inne miejsca, które warto odwiedzić:

Muzeum Teatru we Wrocławiu, Panorama Racławicka, Mosty i przystanie na Odrze, Aquapark, Główny dworzec kolejowy, Ratusz, Rynek.

Wrocław zaprasza!