Winogron Dolnośląski szlak winny

Amatorzy wina przemierzają czasem tysiące kilometrów, aby odwiedzić najbardziej znane winnice na świecie. Nie trzeba jednak daleko wyjeżdżać, aby spróbować wybitnych specjałów. Równie ciekawe przeżycia smakowe można znaleźć na terenie Dolnego Śląska w lokalnych winnicach w naszym kraju. Sprawdź, co może zaoferować dolnośląski szlak winny!

Dolnośląski Szlak Piwa i Wina został stworzony przez Stowarzyszenie Winnice Dolnośląskie oraz Dolnośląskie Stowarzyszenie Browarów Rzemieślniczych. Na szlaku znajduje się kilkanaście lokalnych winnic, w tym winnica Niemcza, zlokalizowana w niedalekiej odległości od Wrocławia. Planując wyjazd do stolicy Dolnego Śląska, zdecydowanie warto uwzględnić wyprawę po okolicznych skarbach kultury winiarskiej. Z pewnością będzie to przeżycie, do którego będzie się wracać jeszcze przez długi czas.

Winnice na Dolnym Śląsku

Dolnośląski szlak winny obejmuje miejsca znane i lubiane, w których lokalni rzemieślnicy wyrabiają trunki z owoców z własnych upraw. Na miejscu można spróbować różnorodnych win, z których każde ma swój własny, niepowtarzalny aromat i smak. Szlak powstał w celach promocyjnych regionu i daje możliwość zwiedzania i poznawania najciekawszych miejsc związanych z produkcją wina i piwa. Stanowi niejako przewodnik po kulturze browarniczej i winnej Dolnego Śląska, która jest bardzo bogata i obfituje w wiele „smacznych” miejsc. Każdy, kto mieszka na Dolnym Śląsku i chce choć raz spróbować lokalnych specjałów, które nie odbiegają wcale od tych zagranicznych, powinien wejść na dolnośląski szlak winny i odwiedzić polecane w nim miejsca.

Hotel z winnicą dla prawdziwych smakoszy

Nie trzeba być miłośnikiem wina, aby odwiedzić jedną z lokalnych, dolnośląskich winnic. Ciekawą alternatywą na interesującą formę wypoczynku jest hotel z winnicą, czyli połączenie przyjemnego pobytu w komfortowym miejscu z degustacją regionalnych trunków z okolicznej winnicy. W hotelu można odpocząć, skorzystać z bogatej oferty SPA&Wellness, a później udać się do restauracji na smaczny obiad, do którego serwowane jest wino. Taką ofertę przygotowała dla swoich klientów winnica Niemcza.

Polska winnica bez tajemnic, czyli enoturystyka na Dolnym Śląsku

Niejedna polska winnica kryje w sobie wiele tajemnic, które Polacy coraz chętniej odkrywają podczas swoich podróży. Trend łączenia poznawania regionu ze smakowaniem nowych win nazywa się enoturystyką. Jej uroki doceniają nie tylko smakosze, ale również osoby, u których pasja do wina dopiero kiełkuje. Wizyta w winnicach na Dolnym Śląsku może być więc początkiem fascynującej przygody i nowej pasji – pasji do wina.