Wypoczynek w Karkonoszach

Karkonosze to jedne z najchętniej odwiedzanych gór w naszym kraju. To właśnie tutaj można odwiedzić miejsca, dzięki którym te góry stały się tak bardzo popularnym miejscem odwiedzanym przez turystów nie tylko z Polski. Z czego słyną Karkonosze? Poznaj kilka naprawdę ciekawych miejsc, znanych z wielu atrakcji jakie oferują. 

Kiedy na myśl przychodzą Karkonosze, od razu w głowie kojarzą się z dwiema nazwami, które rozsławiają całe góry. Pierwszą z tych słynnych nazw jest Śnieżka. Ten najwyższy szczyt Karkonoszy jest jednocześnie jednym z najbardziej charakterystycznych szczytów górskich w naszym kraju. Każdy, kto widzi zdjęcie szczytu tej góry, nie ma wątpliwości. Powodem jest oczywiście istnienie bardzo charakterystycznego budynku obserwatorium. Latające spodki ciekawego architektonicznego projektu od ponad czterdziestu lat intrygują kolejne pokolenia miłośników górskich wędrówek.

Szklarska Poręba to kolejne z najbardziej słynnych miejsc w polskiej części Karkonoszy. Swoją ogromną popularność zawdzięcza przede wszystkim świetnemu położeniu. To miejscowość nazywana często bramą Karkonoszy, gdyż to od niej prowadzą drogi do wielu ciekawych miejsc w tych górach. Radiowa „Trójka” ogłosiła Szklarską Porębę zimową stolicą Polski nie bez powodów. Hala Szrenicka, położona w bezpośrednim sąsiedztwie miejscowości, zapewnia świetne narciarskie trasy zjazdowe, które zadowolą nawet najbardziej wymagających miłośników białego szaleństwa. Z drugiej strony leżą Jakuszyce, będące z kolei perfekcyjnym miejscem dla wszystkich biegających na nartach. Poza zimowymi wyprawami na narty w Szklarskiej Porębie spokojnie można znaleźć wspaniałe miejsca na wypoczynek w Karkonoszach również latem. Wodospad Szklarka, malowniczo położony, jest jednym z takich popularnych miejsc turystycznych wędrówek. Oczywiście jest ich o wiele więcej, cała okolica posiada wiele szlaków pieszych i rowerowych o różnym stopniu trudności.

Wypoczynek w Karkonoszach poza świetnymi widokami oferuje turystom jeszcze jedną wspaniałą rzecz. Unikalny alpejski klimat, jaki wytworzyły te góry zwłaszcza w swoich wyższych partiach, doskonale wpływa na zdrowie. Przekonują się o tym liczne grupy turystów, odwiedzających Karkonosze już od dwóch stuleci. Najlepiej przekonać się samemu o tym, dlaczego akurat ta destynacja cieszy się takim powodzeniem.