hostel wrocław

Wrocław to miasto spotkań, jak przekonuje nas hasło promocyjne. Coś w tym jest, bo to tutaj zbiegają się drogi pomiędzy Warszawą, Pragą i Berlinem, wykorzystywane w różny sposób od wieków. Dziś możemy podziwiać pozostałości tysiącletniej historii, jest ich niemało i są naprawdę imponujące.

Wrocław to przede wszystkim piękna starówka i jej okolice. W odległości najwyżej kilkunastu minut piechotą od rynku mamy możliwość zobaczenia wielu największych atrakcji tego miasta. Panorama Racławicka wraz z Muzeum Narodowym to prawdziwe skarby naszej kultury. W części uniwersyteckiej gmach główny kryje przepiękne barokowe sale, ze słynną Aulą Lepoldina na czele. W pobliżu znajdziemy budynek Ossolineum, w którym podziwiać można między innymi rękopis „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W tej części starego miasta odnajdziemy również kilka kościołów godnych uwagi. Osoby zainteresowane sztuką sakralną muszą odwiedzić Ostrów Tumski, wyspę kościołów i budynków kościelnych, nad którymi góruje wrocławska katedra. W nieco dalszej odległości od ścisłego centrum warto na pewno zobaczyć Halę Stulecia, wpisaną na listę zabytków UNESCO. W niewielkiej odległości znajduje się wrocławski ogród zoologiczny, od niedawna mieszczący budynek Afrykanarium, jedyny tego rodzaju w Polsce. Lista atrakcji jest naprawdę długa.

Hostel na nocleg

Wrocław jednak nie jest miastem tanim. Nocleg w nim może stanowić poważną pozycję w naszej podróży. Tani bilet na autobus, pociąg lub nawet samolot nie jest większym problemem, ale koszty nocowania w stolicy Dolnego Śląska są niekiedy spore. Dobrą praktyką będzie na pewno odpowiednio wcześniejsza rezerwacja. Warto przy tym pamiętać, że wiele z wrocławskich hoteli jest skierowanych do klientów biznesowych, którzy pracują w tygodniu. Weekendy to czas mniejszego obłożenia w hotelach, dlatego też oferują one zniżki obowiązujące w dni wolne.

Jedną z najtańszych form noclegu będzie oczywiście hostel. Są one we Wrocławiu bardzo popularne, wiele z nich położonych jest w niewielkiej, spacerowej wręcz odległości od miejskiego rynku. Ostra konkurencja sprawia, że ceny nocowania w hostelach nie są zbyt wysokie. Niektóre z nich dodatkowo prowadzą systemy promocyjne dla osób rezerwujących miejsca z dużym wyprzedzeniem. Dobrze zatem już w momencie planowania podróży dobrze rozejrzeć się w sieci w poszukiwaniu jak najlepszej oferty. Dzięki rozsądnemu planowaniu możemy wiele zaoszczędzić, a tak naprawdę wystarczy po prostu wpisać w wyszukiwarkę hasło: hostel Wrocław. Wielość ofert i zróżnicowanie cenowe sprawiają, że bardzo łatwo znaleźć coś odpowiedniego za rozsądną cenę.

Wrocław to miasto wspaniałe, pełne pięknych zabytków, urokliwych knajp i ciekawych wydarzeń. Niezależnie od tego, w jakim celu przyjeżdżamy do tego miasta, koniecznie zarezerwujmy sobie czas na choćby krótkotrwałe zwiedzenie stolicy Dolnego Śląska.