kd go

Wrocław jest miastem w którym coraz większą rolę odgrywają nowe technologie. Nic zatem dziwnego, że to właśnie Koleje Dolnośląskie są pierwszym w naszym kraju przewoźnikiem kolejowym, który udostępnia aplikację dedykowaną dla turystów i tym samym ułatwiającą poruszanie się pociągami w regionie Dolnego Śląska.

Aplikacja Kolei Dolnośląskich nosi nazwę KD Go! i jest dostępna na urządzenia mobilne wyposażone w system Android lub iOS. Osoba podróżująca, która zainstaluje w swoim urządzeniu tę aplikację, będzie mogła śledzić w czasie rzeczywistym dokładną pozycję składów. Ma to na celu przede wszystkim bardzo wygodne zaplanowanie podróży, zwłaszcza takiej, w której przewidziane są przesiadki do innych składów. Aplikacja pozwoli na osiągnięcie większego spokoju ducha podczas podróży.

Poza informacjami dotyczącymi konkretnego składu, przy pomocy aplikacji będzie można sprawdzić również inne połączenia, a wszystko to w czasie rzeczywistym, który poinformuje o wszelkich zmianach w godzinach kursowania składów Kolei Dolnośląskich. Niewątpliwie będzie to znaczne ułatwienie dla tych osób, którym nagle zmieniły się plany. Dostępne dzięki aplikacji jest

Przemieszczanie się składami pociągów Kolei Dolnośląskich ma być coraz łatwiejsze. Aplikacja będzie umożliwiała nie tylko sprawdzenie dokładnej lokalizacji odpowiedniego pociągu, ale również udostępni szereg innych użytecznych dla podróżujących informacji. Za jej pomocą błyskawicznie sprawdzisz, czy interesujący Cię skład posiada wolne miejsca lub czy jest klimatyzowany. Udogodnieniem dla podróżników niepełnosprawnych będzie z pewnością wiadomość o dostępności niskopodłogowego składu.

Aplikacja wydana przez Koleje Dolnośląskie jest pierwszą tego typu w naszym kraju, PKP PLK posiada podobną usługę, ale jest ona dostępna jedynie z poziomu przeglądarki internetowej, co nie jest tak komfortowe z punktu widzenia użytkownika. Nie ma wątpliwości, że warto rozważyć instalację aplikacji KD Go! Z całą pewnością okaże się ona niezwykle przydatna w podróżowaniu po Dolnym Śląsku.